technologie

ekonomika-provozu

Ekonomika provozu pro restaurace a hotely

Ekonomický gastro audit a realizace opatření

Máte čím dál větší pocit, že se vaše restaurace nebo hotel řítí do ekonomické propasti? Tržby stále klesají a náklady na provoz naopak rostou? Ukončete jednou pro vždy své trápení a přestaňte vyhazovat desítky, ale možná i stovky tisíc za něco, co stále nefunguje. Svěřte ekonomické problémy vašeho gastronomického podniku do našich rukou a nebudete litoval. Jsme profesionální poradenská společnost, zabývající se širokou škálou problematik, týkající se gastronomie. Mimo ekonomické gastro audity a optimalizace gastronomických podniků se zabýváme také Mystery shoppingem, podporou prodeje, vybavením provozů, efektivitou práce a vzděláváním v oblasti gastronomie.

Zvýšíme tržby a snížíme náklady

Hlavním úkolem našeho poradenského týmu při ekonomickém gastro auditu bude komplexní kontrola celé účetní agendy provozovny. Tato kontrola nám poskytne informace a poznatky o tom, jak nakládáte s financemi, například, co a za kolik nakupujete, jaké jsou výdaje za zaměstnance, energie a další. Výsledkem této interní kontroly bude zjištění opravdového ekonomického stavu provozu a jeho hospodářského výsledku. Na jeho základě vám poskytneme doporučení, co a jak změnit, aby došlo ke zvýšení tržeb a snížení provozních nákladů.

Odhalíme zaměstnanecké ztráty

Zaměstnanecké ztráty bývají v oblasti gastronomie též neopomenutelným faktorem možné ekonomické katastrofy restaurace nebo hotelu. Tyto ztráty dělíme na chtěné (úmyslné) a nechtěné. S oběma variantami si umíme spolehlivě poradit.

Chtěné – úmyslné ztráty

Chtěné zaměstnanecké ztráty se velmi často podílejí na zdraví ekonomiky podniku, ale samozřejmě také na nespokojenosti zákazníků. Mezi ty nejvíce časté patří bezesporu krádeže a neoprávněné obohacování, ale také umělé prodlužování pracovní doby, absence nebo uměle vytvořená pracovní neschopnost.

Nechtěné – neúmyslné ztráty

I neúmyslné zaměstnanecké ztráty mohou mít ve finále fatální následky na ekonomiku restaurace nebo hotelu. Mezi ty nejčastější patří například špatná efektivita práce, nevědomost a nedostatečné vzdělání personálu, zkažení potravin, práce se zastaralými technologiemi, zaměstnanecká chybovost apod.

Optimalizujeme celý gastro provoz

Pro zajištění úspěchu a maximální efektivity při optimalizaci gastronomického provozu je velmi důležitá součinnost mezi námi, majitelem a provozovatelem podniku. Prvním předpokladem je provedení již výše zmíněného gastro auditu, na jehož základě odhalíme řadu ekonomických problémů. Jakmile bude hotový gastro audit, může dojít ke svolání tzv. krizového managementu, ve kterém jsou profesionální šéfkuchaři, vrchní číšníci, gastro manažeři, účetní a ekonomové. Ti mají za úkol vyhodnotit ekonomický gastro audit a navrhnout postupy pro odstranění problémů a zlepšení optimalizace. Tyto návrhy následně obdrží majitel a provozní restaurace či hotelu ve formátu dokumentace, kde bude podrobně vysvětleny všechny fáze optimalizace.

Poslední fází je samotná realizace optimalizace, tedy zavedení navržených postupů přímo do chodu podniku. Při realizaci těchto opatření vám pomůžeme a staneme se vaším odborným poradcem. Můžeme také převzít nad celým projektem komplexní dohled.

Více informací o ekonomice provozu

Více informací o ekonomice provozu a dalších našich službách získáte v následujících odkazech:

Zařaďte se mezi klienty AWIS Holding, a.s.

V čele s Petrem Vopátkem

V čele naší poradenské společnosti stojí známý český specialista na gastronomii Petr Vopátek. Právě on s vámi bude řešit ekonomické analýzy, zaměstnanecké ztráty, gastro audit, optimalizaci provozu a další poradenské a konzultační služby. O kvalitách Petra si můžete přečíst v jeho osobním profilu.

V čele s Petrem Vopátkem
Jsme detailisté

Jsme detailisté

Pokud se rozhodnete řešit ekonomické problémy vaší restaurace, hotelu nebo jiného gastronomického provozu právě s námi, buďte si jisti, že budeme naši práci vykonávat poctivě, pečlivě, svědomitě a velice detailně. Detailní analýza je totiž základním předpokladem úspěchu při odhalování ekonomických problémů.

Máme odborné znalosti

V oblasti poradenských služeb pro gastro provozy máme zkušenosti již řadu let. Gastronomie se stala nedílnou součástí naší každodenní práce. Vyvíjíme totiž specializované systémy a aplikace, které jsou určeny právě pro gastronomické provozy. Podívejte se na nabídku do našeho eshopu.

Máme odborné znalosti